Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • Rudens. Zinības. Iespējas.

       
dialogs logo

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

Rudens. Zinības. Iespējas. Šīs trīs lietas, mūsuprāt, labi raksturo septembra mēneša garu. Arī DIA+LOGS mācību centrs „Izaugsme” (reģ. nr. 90010266129) vēlas sniegt savu artavu rudens sezonas atklāšanā, un tāpēc esam sagatavojuši lielisku piedāvājumu visiem, kurus interesē un sirds vai darba pienākumi aicina apmācīt citus cilvēkus, nepieciešamas prasmes komunikācijai ar auditoriju un iespēja pilnveidot savas uzstāšanās prasmes. Un nevalstiskā sektora cilvēkiem tā mums ir ikdienas aktualitāte!
25.09.2014. pl 10.30 aicinām uz 1 dienas Apmācību kursu „Pirmie soļi apmācību vadīšanā”, kas ir kā ievadseminārs programmai Treneru skola (jeb programmai „Train-the-Trainer” )
Apmācības vadīs mūsu pieredzējušā trenere Ruta Kaupe, kura šajā sfērā darbojas jau 15 gadus un jūt to kā savu aicinājumu, gūstot prieku par katru apmācāmo, kas pēc kursa sajuties varošāks, zinošāks, labāks esam. Programma ir viņas autordarbs, kas daudzkārt vadīts biznesa sfēras treneriem „Komunikāciju Akadēmijā”. Ruta, aicinot uz kursu saka: „Ja gribi gūt prieku no darba ar auditoriju un gribi ko iemācīt cilvēkiem, atnāc uz šo pirmo apmācību, lai saprastu sevi, pamēģinātu to darīt drošā vidē un jau apgūtu pamatlietas sev līdzīgo grupā. Tālāk varēsi lemt, vai gribi iet dziļāk un mācīties pie mums Treneru skolā” .
Vairāk par kursu šeit.

• Iepriekšējās Ziņu Lapās esam informējuši par pakalpojumiem, kas pieejami mūsu centrā un par kuru eksistenci būt noderīgi zināt arī Jums, mūsu lasītāji, jo īpaši, ja darbojaties sociālās palīdzības sniegšanas sfērā. Un tad nu noteikti, kā viens no svarīgākajiem kaitējuma mazināšanas komponentiem, būtu jāmin ielu darbs! DIA+LOGS lepojas ar saviem ielu darbiniekiem, kuri samaina lielāko daļu šļirču. Mūsu centrā strādā 4 ielu darbinieki un 3 brīvprātīgie, kuri katru dienu dodas pie narkotiku lietotājiem, maina šļirces, izsniedz prezervatīvus, dala bukletus, nodod vērtīgu informāciju, kā arī konsultē pēc principa „līdzīgs- līdzīgam”. Ja vēlies uzzināt, kuros rajonos un kādos laikos mūsu ielu darbinieki strādā, sazinies ar mums: 67243101.

• Vēlamies informēt par sociālās rehabilitācijas iespējām personām/ģimenēm ar bērniem, kuri nonākuši atkarībās/līdzatkarībā, centrā „ Saules sala”. Iestāde atrodas Ziru skolā, Ziru pagastā, Ventspils novadā. Programmas laiks 1 gads. Vairāk informācija pa telefonu 22118117 (Naira Šķone)

seospecialist

RUBRIKA: Ekspertu sleja

Šajā rubrikā aicinām savas jomas profesionāļus dalīties ar zināšanām un pieredzi jautājumos, kas saistīti ar veselību un atkarībām. Šoreiz mūsu kolēģe Agita Sēja turpina aktualizēt atkarību jautājumu.

Atkarība
II daļa

Tuvojas septembris un atsākas mācības, tikšanās ar draugiem, ballītes un tusiņi, un atkal aktualizējas jautājums par narkotisko vielu lietošanu. Kaut arī Spice pārdotuves ir slēgtas, tās var brīvi pirkt internetā. Pēc statistikas datiem 17% izklaižu vietu apmeklētāji, kā arī 11% skolēnu ir pamēģinājusi šo, tā saukto, legālo narkotiku.

Lasīt tālāk

home

@ „DIA+LOGS”

Atkal jau ciemā ir Rudentiņis bagāts vīrs! Un, ja šogad viņš Tevi ir apdāvinājis ar gardām dabas veltēm: dārzeņiem, augļiem, ogām, zāļu tējām, un Tev ir iespēja un vēlēšanās ar to visu padalīties, zini – ir kāds, kam tas ļoti noderētu! Un, proti, mūsu centra apmeklētājiem/klientiem imunitātes un vispārējā veselības stāvokļa stiprināšanai šāds vitamīnu dopings būtu ļoti vērtīgs. Ja rudens veltes ir gana daudz un gribi ko iedāvināt arī mums, zvani (67243101) – aizbrauksim pakaļ. Jau iepriekš paldies visiem, kas atsauksies uz šo aicinājumu!

• Ir noslēdzies viens no projekta „Iecietības māksla caur jauniešu mākslu” posmiem un, proti, ir noskaidroti radošā konkursa „„HIV. Iecietība. Es” uzvarētāji. Par pamatu ņemot šo mākslinieku iesūtītos darbus, tiks izveidoti DIA+LOGS jaunie vizuālie materiāli – plakāts un līflets (skrejlapa). Un gatavojieties - oktobrī aicināsim uz projekta noslēguma un prezentācijas pasākumu! Bet tikmēr,- kā Tu domā, kuri no iesniegtajiem darbiem drīzumā tiks sagatavoti plašākai tirāžai? Skaties šeit.

• Gan iepriekšējos septiņus, gan arī šogad DIA+LOGS aktīvi piedalās pētījumu veikšanā.
Ar prieku par uzvaru Slimību Profilakses un Kontroles centrs (SPKC) iepirkumu konkursā, augustā uzsākam aktīvu darbību gadskārtējā kohortas pētījuma projektā „Problemātisko narkotiku lietotāju kohortas pētījums, ietverot akūto narkoloģiskās ārstēšanas pakalpojumu (detoksikācijas) novērtējumu narkotiku lietotājiem”! Pētījumu pasūta un finansē Slimību Profilakses un Kontroles centrs (SPKC). Aptaujāsim ~500 narkotiku lietotājus, lai būtu iespējams vērtēt, kādas izmaiņas lietoto vielu, veselības, riska uzvedības u.tml. ziņā vērojamas mūsu valstī. Šī pētījuma rezultāti un ar tiem saistītās rekomendācijas ir svarīgas politikas plānotājiem, izstrādājot dažādas sabiedrības veselības uzlabošanas programmas tādās nozarēs kā veselības aprūpe un sociālā palīdzība. Iegūtos rezultātus pasūtītājs ik gadus izplata un dara zināmus arī sabiedrībai savā (SPKC) mājas lapā. Arī mūsu pagājušā gada pētījumu ziņojumus, arī par Latvijas HIV profilakses punktu darbību varat atrast šajā vietnē.

dialogs logo.cilvecinji

rubrika „DIA+LOGS cilvēki”

Olga Stroganova – medmāsa

olga S-2

DIA+LOGā es strādāju jau četrus gadu, bet nonācu šeit nejauši. Pēc profesijas esmu medmāsa un laikā, kad man nebija darba, uz šejieni atvilināja viena kolēģe... Katram jādara tas, ko māk – es esmu mediķis un šeit atrodos, lai ar savām prasmēm un zināšanām pildītu savus darba pienākumus. HIV/AIDS atbalsta centra klientūra ir visnotaļ specifiska un, ja Tu nespēj pieņemt cilvēkus ar atkarībām, vienkāršāk runājot - narkomānus, tad Tev šeit nav ko darīt. Tā ir pavisam cita dzīves uztvere un redzējums. Ļoti skaidri izjūtu to trauslo robežu starp dzīvību un nāvi – šie cilvēki staigā kā pa naža asmeni. Tas man palīdz novērtēt to, kas dots.
Savā ziņā esmu nedaudz azartisks cilvēks – man ļoti patīk ātri braukt ar mašīnu. Tas ir labs veids kā relaksēties un atslēgties no domām par ikdienu. Vēl es regulāri eju uz baseinu, kā arī apmeklēju dažādas dejas.
Ko es ļoti vēlētos? Es gribētu normālu atvaļinājumu! Un tas, ko es ar to domāju, lai paliek manā ziņā.

world

CITVIET

• Mūsu kolēģe Agita Sēja ir ievēlēta par EHRN padomes biedru, tāpēc aicinājām viņu pastāstīt ko vairāk par šo organizāciju.

Lūk, ko viņa saka: „EHRN (Eurasian Harm Reduction Network), mērķis ir veicināt humānu un zinātniski pamatotu kaitējuma mazināšanu, ar mērķi uzlabot narkotiku lietotāju veselību un cilvēktiesību aizsardzību. Un šī tīkla darbība koncentrējas Centrālajā, Austrumeiropas un Vidusāzijas reģionā, kas savukārt sadalās 6 apakšreģionos: • Baltijas valstis (Igaunija, Latvija, Lietuva) • Centrālā Eiropa (Čehija, Ungārija, Polija, Slovākija un Slovēnija), • Dienvidaustrumeiropas valstīs (Albānija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Horvātija, Kosova, Maķedonija, Melnkalne, Rumānija, Serbija) • Eiropas valstis no Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (Baltkrievija, Moldova, Krievija, Ukraina) • Kaukāza valstīs (Armēnija, Azerbaidžāna, Gruzija) • Centrālāzijas valstīs (Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Turkmenistāna un Uzbekistāna). Kopumā kaitējuma mazināšanas programmu tīklā ietilpst 29 valstis. EHRN dibināta 1997.gadā, neilgi pēc tam, kad šajā reģionā, bija straujš intravenozo narkotiku lietošanas pieaugums un ar to saistīto infekciju pieaugums. Šodien EHRN ietver vairāk nekā 500 organizācijas un privātpersonas. Darbs ir balstīts uz esošo reģionālās daudzveidības labāko praksi, zināšanām un resursiem kaitējuma samazināšanas jomā. Visi EHRN tīklā iesaistītie veicina attīstību aizstāvībā, sniedz tehnisko palīdzību un informācijas apmaiņu, lai sasniegtu trīs galvenos mērķus: • ieviest likumdošanas reformas saistībā ar narkotiku lietošanu un kaitējuma mazināšanas programmām • kaitējuma mazināšanas programmu kvalitātes atbilstība cilvēku, kas lieto narkotikas vajadzībām; • piesaistītu finansējumu kaitējuma mazināšanas programmām.”

No 2.-4.septembrim HIV infekcijas, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas darboņiem notiks apmācības, kurās piedalīsies eksperti no ECDC/EMCDDA (European Monitoring Center for Drugs an Drug addiction, www.emcdda.europa.eu). Semināra dalībniekus savās telpās uzņems Veselības Ministrija. Šo divu dienu laikā būs iespēja ne tikai uzzināt, ko jaunu, vērtīgu un padalīties pieredzē, bet pēdējās sesijas ietvaros, speciāli tam atvēlētā laikā NVO pārstāvji tiks aicināti izteikt savu viedokli un redzējumu.

SAM 1837

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px