Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • Nedaudz atskatoties uz 1.de

       
dialogs logo

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

• Nedaudz atskatoties uz 1.decembra notikumiem, vēlējāmies pateikt paldies visiem speciālistiem un interesentiem, kas ieradās uz AIDS dienas konferenci: „HIV infekcija Latvijā – meklējam atbildes uz aktuāliem jautājumiem”. Un jo īpašu pateicību ir pelnījuši visi prezentāciju sagatavotāji, piedodot šai konferencei papildus dziļumu un saturīgumu.
Visas prezentācijas ir apskatāmas arī mūsu mājas lapā

Savukārt vēl vienu pamatīgu paldies ir pelnījuši visi tie drosmīgie un apņēmīgie cilvēki, kas piedalījās Pasaules AIDS dienas zibakcijas veidošanā t/c Origo (ar "One touch" atbalstu)! Bildes no šīs akcijas iespējams apskatīt šeit. Drīzumā nāks klajā arī neliels videomateriāls, atspoguļojot 1.decembra pasākumu – to tad publicēsim nākamā mēneša izlaidumā.

• Biedrības DIA+LOGS m/c „IZAUGSME” piedāvājumu klāstu ir papildinājusi vēl viena apmācību programma, kas paredzēta medicīniskās un sociālās aprūpes speciālistiem - „HIV/AIDS: bez apdraudējuma aprūpes darbā”. Seminārs ar šādu nosaukumu jau tika realizēts Bauskā, iegūstot apmeklētāju atzinīgu novērtējumu. Saņemot dalībnieku-aprūpētāju neviltoto paldies par praktisko guvumu savam ikdienas darbam, iesakām šo kursu visiem praktiskā darba darītājiem. Ja apzināties vajadzību pēc šādām apmācībām, rakstiet uz: dialogs@diacentrs.lv

• No 21.-28.novembrim notika Eiropas HIV-testēšanas nedēļa. Arī biedrība DIA+LOGS, pateicoties fonda “AIDS HealthCareFoundation” finansiālajam atbalstam, iesaistījās šajā starptautiskajā kampaņā, veicot testus un sniedzot konsultācijas vairākos rehabilitācijas un krīzes centros Rīgā, kā arī, sadarbībā ar Bauskas HPP kolēģiem, Bauskas novadā. Kopumā vienas nedēļas laikā tika veikti 285 testi (salīdzināšanai – parasti vienā mēnesī mūsu centrā atnāk pārbaudīties aptuveni 60 cilvēku!), un šajā nedēļā 14 cilvēki uzzināja par savu HIV pozitīvo diagnozi. Vairāk info [šeit]

RUBRIKA: Ekspertu sleja

Ja nu mums DIA+LOGā ir kāds veselīgu pusdienu, smalku kanapē maizīšu, sātīgu uzkodu un gardu saldo ēdienu gatavošanas eksperts, tad tā noteikti ir mūsu uztura speciāliste – Agita! Un te, Ziemassvētkus godinot, viens no viņas kulinārijas šedevriem!

Agita zefira kuka

Baltā zefīra kūka!

Skatīt recepti

home

@ „DIA+LOGS”

Gadam noslēdzoties ir skaisti kopā sanākt – uzkraukšķināt piparkūkas, iemalkot karstu dzērienu, kā arī omulībā un sveču gaismā raisīt sirsnīgas sarunas! Un, protams, tikt pie dāvaniņas. Arī Tu tiec mīļi gaidīts uz svētku eglīti centrā DIA+LOGS 30.decembrī plkst.14.00.

Rumrumruum! Sveiki, esmu Mini fon Busiņš! Mans galvenais pienākums ir veikt izbraukumus Rīgas rajonos, lai nodrošinātu kaitējuma mazināšanas darbus, piemēram, sekot tam, lai uz ielām nemētātos izlietotas šļirces. Daru to dien’ dienā jau daudzus gadus, tāpēc bieži lūstu... Biedrībai “DIA+LOGS”, kā jau bezpeļņas organizācijai, ir ļoti grūti nomaksāt manus remonta izdevumus. Man ir ļoti nepieciešams Tavs atbalsts! Ja katrs no mums noziedotu vismaz 3-5eiro, tiktu savākta pietiekama summa, lai es varētu turpināt savu darbu! Ja vēlies uzzināt vairāk par mani, tad zvani: 29412855(Ruta).

Jau iepriekš mīļš paldies un prrrrrriecīgus svētkus!

Ziedot var, veicot pārskaitījumu vai atnākot pie mums uz centru-Dzirnavu 135
Biedrība “DIA+LOGS”, _
Reģ.Nr. 40008067472
Norēķinu konts: LV83HABA0551002645556
Banka:SWEDBANK , S.W.I.F.T. HABALV22
Norāde: ziedojums mobilajam busam_

Kā DIA+LOGS Ziemassvētku brīnumu meklēt gāja.
Pilnīgi parastas darba dienas laikā, sēžot pilnīgi parastā ofisā, pārspriežot pilnīgi ikdienišķas darba lietas, Agita pēkšņi ierosināja: „Mums ir jādodas Ziemassvēku brīnumu meklēt.” Ruta, paceļot acis no datora, tā interesanti uz Agitu noraudzījās un atteic: „kādu vēl brīnumu, ja atskaite jāraksta?” Arī grāmatvedīte nebija pierunājama uz šādu avantūru, viņa esot padevusies un brīnumus vairs nemeklējot... Agita neatlaidās – jo, ja cilvēks pārstājot meklēt brīnumu, tad dzīve kļūst neinteresanta un pliekana. Dačuks saprotoši māja ar galvu un drosmīgi noteica, ka vajag tik rakt dziļāk! Tālākos paskaidrojumos, kas tieši ar to tiek domāts, viņa neielaidās.
Es savukārt klausoties un veicot piezīmes, pie sevis nodomāju- ka katram no mums vajadzētu ikdienas skrējienā veltīt laiku tam, lai padomātu par brīnumiem, lai tos sajustu, saskatītu, noķertu aiz astes... Un kāds ir Tavs Ziemassvētku brīnums?

dialogs logo.cilvecinji

rubrika „DIA+LOGS cilvēki”

Jurijs Ekšteins– ielu darbinieks

Jurijs Ekshteins

Esmu DIA+LOGā kopš pašiem pirmsākumiem. Tik ilgi jau šeit strādāju, jo man patīk mans darbs,- man patīk palīdzēt. Es mainu šļirces, iedodu materiālus, prezervatīvus, bet tas nav viss – vissvarīgākais manā darbā ir komunicēt ar mūsu klientiem. Tā kā no personiskās pieredzes labi zinu, ko nozīmē narkotiku atkarība, tad varu pastāstīt, kā uzsākt ārstēšanos, kā darbojas metadona programma, kur meklēt palīdzību u.c. Apzinos, ka cilvēki ir dažādi. Diemžēl to, kas ir gatavi kaut ko darīt, lai atmestu, ir mazs procents. Lai vai kā, esmu pārliecināts: mūsu darbs neiet zudībā – inficēšanās gadījumu intravenozo narkotiku lietotāju vidū samazinās.
No darba brīvajā laikā man patīk lasīt fantastiku un filozofisku literatūru, kā arī klausīties mūziku. Iecienītākais mūzikas virziens - roks un art roks, savukārt mīļākās grupas „Led Zeppelin” un „KingCrimson”. Mājās mani sagaida Buška – kaķenīte, ko pirms pāris gadiem atradu uz ielas, un grāmatas. Šobrīd man viss ir. Es esmu laimīgs cilvēks.

world

CITVIET

• Pušķota eglīte ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa, bet vai esat kādreiz aizdomājušies- kur un kā šī paraža ir aizsākusies? Pasaulē Ziemassvētki, arī Ziemassvētku koka pušķošana, tiek saistīti ar pagānu ziemas saulgriežu rituāliem. Tagad šī tradīcija ir pagānu un kristiešu tradīciju apvienojums.
Vai patiesi pirmā egle tika pušķota Latvijā? Protams, nav zināms kad un kur tieši tas tika izdarīts, bet ir pieejams ieraksts, kas apliecina, ka 1510.gada Ziemassvētkos Rīgas Rātslaukumā tikusi uzstādīta egle. Tā bijusi rotāta ar papīra puķēm un pēc ceremonijas tika sadedzināta.
Lai vai kā, egles (kā koka) pušķošana Ziemassvētkos aizsākās 16.gs Vācijā. Sākotnēji egles pušķoja baznīcās vai pie tām. Pirmais baznīcas ieraksts par egles izpušķošanu Ziemassvētkos ir datēts ar 1539. gadu. Gadsimtu vēlāk šī paraža ienāca arī ģimenēs. Ilgu laiku Eiropā Ziemassvētku egles izpušķoja jau 21.decembrī, kas tiek saistīts ar pagānu tradīcijām (Saulgrieži). Tikai vēlāk baznīca ņēma virsroku un egle tika greznota pirmajos ziemassvētkos, 25. decembrī. Vairāk lasi šeit

Lai Jums eglīte mājās smaržo un mirdz, gards mielasts un silta sirds!
__

SAM 1837

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px