Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • Sagaidot Pasaules AIDS dien

       
dialogs logo

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

• Sagaidot Pasaules AIDS dienu, vairākās Latvijas pilsētās (Bauskā – 19.11., decembrī - Tukumā un pie-Rīgas reģionā) notiks biedrības DIA+LOGS mācību centra „IZAUGSME” organizēti izglītojoši semināri medicīniskās un sociālās aprūpes speciālistiem - „HIV/AIDS: bez apdraudējuma aprūpes darbā”. Ja jums ir interese tajos piedalīties, rakstiet uz mūsu e-pastu: dialogs@diacentrs.lv. Apmācības ir bezmaksas. Vairāk info: Ruta (m.t. 29412855)

• Savukārt 1.decembrī plānojas izglītojoša konference par HIV/AIDS Rīgas centrā, ES mājā. Galvenās mērķa grupas- medicīnas, sociālie un jaunatnes darbinieki, pasniedzēji, studenti un jebkurš interesents. Lai pieteiktos dalībai konferencē, kā arī, lai iepazītos ar pasākuma darba kārtību, raksti uz: dialogs@diacentrs.lv

seospecialist

RUBRIKA: Ekspertu sleja

Šajā rubrikā aicinām savas jomas profesionāļus dalīties ar zināšanām un pieredzi jautājumos, kas saistīti ar veselību un atkarībām. Šoreiz turpināsim mūsu centra psiholoģes Nadeždas Zeigliš redzējumu par to, kas ir līdzatkarība. Materiāls, tāpat kā iepriekš, sagatavots krievu valodā, ņemot vērā, ka procentuāli daudzi mūsu klienti šo valodu saziņai izvēlas ikdienā.

Cозависимость III
«Сладкая жизнь» или Иллюзия как наркотик

Lasīt tālāk

home

@ „DIA+LOGS”

• Iepriekšējā mēneša Ziņu Lapā jau rakstījām par vērienīgu zibakciju (flashmob), ko plānojam rīkot Pasaules AIDS dienā t/c Origo stacijas laukuma telpās, ar mērķi piesaistīt līdzcilvēku uzmanību pieaugošajam ar HIV inficēto skaitam Latvijā. Lai iecere izdotos patiesi pamanāma un uzmanību piesaistoša, mums ir nepieciešams arī Tavs atbalsts- kļūsti par zibakcijas dalībnieku! Piesakies šeit. Vairāk info: www.diacentrs.lv

• No 21.-28.novembrim notiek Eiropas līmeņa kampaņa „Eiropas HIV testēšanas nedēļa 2014”! Arī DIA+LOGS aicina nevilcināties un savam sirdsmieram veikt HIV testu. Pārbaude ir anonīma un bezmaksas! Pati procedūra, ieskaitot mūsu atsaucīgo speciālistu konsultāciju, neaizņem vairāk par 30 minūtēm. Neatliec uz rītdienu veselības pārbaudi, ko var veikt jau šodien.:) Pie kam, centrs būs atvērts arī 17. un 22.novembrī.

• Augstākminētās kampaņas ietvaros mūsu darbinieki novembra pēdējā nedēļā dosies arī uz krīzes centriem un patversmēm, lai veiktu pārbaudes uz HIV, kā arī sniegtu konsultācijas. Izbraukumi notiks Rīgas pilsētas teritorijā. Ja vēlies uzzināt ko vairāk, zvani: 67243101

Atsākas karstās zupas vārīšana! Sākot ar 13.novembri ceturtdienās plkst. 14.00 mūsu uztura speciāliste un gardo recepšu zinātāja Agita, kopā ar centra klientiem nodosies pusdienu gatavošanai! Ja zini kādu, kam šāda silta maltīte būtu ļoti nepieciešama, pastāsti kā līdz mums nokļūt. Skatīt karti šeit.

dialogs logo.cilvecinji

rubrika „DIA+LOGS cilvēki”

Nadežda Zeigliš – psiholoģe

Nadja

Mani sauc Nadežda (red.piez.- tulkojumā uz latviešu valodu nozīmē cerība). Labs vārds priekš psiholoģes un psihoterapeites. Šajā profesijā esmu jau 18 gadus. Pagājušajā gadā kļuvu par sertificētu geštalt-terapeiti. Mācījos kopā ar Agitu, no viņas arī uzzināju par DIA+LOGu, un nu jau otro gadu te strādāju.
Savā darbā es sastopos ar cilvēkiem, kurus māc grūtības un nereti izmisums, kuriem nepieciešams atgūt spēkus, lai dzīvotu tālāk. Galvenokārt, pie manis nāk veselībai bīstamu vielu atkarībā nonākušo tuvinieki - mātes un sievas, kuras meklē palīdzību un atbalstu. Diemžēl tās personas, kuras skar HIV vai atkarības no narkotiskam vielām, es redzu pie sevis pārāk reti. Kāpēc? Man arī gribētos zināt...
Mans darbs ir ļoti prasīgs. Es nevaru palīdzēt nevienam, ja pati esmu "tukša" un bezspēcīga.
Lai dotu, vajag arī saņemt. Lai dotu darbā, vajag krāt privātajā dzīvē. Man ir ļoti labs draugu loks, kur valda prieks, mīlestība, cieņa, atbalsts, pieņemšana. Mani draugi - mans zelts! Vēl man patīk garas pastaigas gar jūru, labas filmas un grāmatas, garšīgi gatavot un pieņemt ciemiņus.
Bet mans īpašais sirdsprieks ir Tango argentino, kas ieradās mana dzīve 2008. gadā un turpina sildīt dvēseli un ķermeni!

world

CITVIET

• HIV testēšanas nedēļas 2014 ietvaros eksprestestus uz HIV varēs veikt vairākās vietās Rīgā, kā arī citās Latvijas pilsētās. Detalizētāku informāciju drīzumā meklē Slimības profilakses un kontroles centra mājas lapā.

• Viena no vietām, kur novembra beigās notiks aktīva aicināšana pārbaudīties uz HIV, - Jēkabpils, proti, Jēkabpils HIV profilakses punkts (hpp). Tur arī 21.novembrī tiek rīkots informatīvi izglītojošs seminārs par jautājumiem saistītiem ar kaitējuma mazināšanu un Jēkabpils hpp darbību. Savukārt 28.11. paredzēta informatīva akcija, bet 1.decembrī Jēkabpilī būs iespēja noskatīties plašu publikas atsaucību guvušu dokumentālu filmu „Caur adatu”.

• Uzticami avoti ziņo arī par aktīvu rosību Bauskā HIV testēšanās nedēļas sakarā! Būs gan testi, gan konsultācijas, gan izbraukumi, veicot testus un sniedzot konsultācijas. Un arīdzan 19.novembrī medicīnas un sociālās aprūpes speciālisti ir aicināti uz semināru par HIV/AIDS, tā bioloģiskiem aspektiem, izplatību un profilaksi, norisi un specifiku u.c.

• Šogad (tāpat kā pēdējos 3 gadus) Pasaules AIDS dienu galvenā tēma ir - "Virzīties uz nulli: nulle jaunu HIV infekciju, nulle diskriminācijas, nulle no AIDS mirušo". Ja ieskatāmies Latvijas situāciju atainojošos statistikas datos, tad pēdējā gada laikā ir reģistrēti 250 jauni HIV inficēšanās gadījumu, bet kopsummā mūsu valstī cilvēka imūndeficīta vīruss skāris 6117 cilvēkus*.
AIDS dienas starptautiskais simbols ir sarkanā lentīte, kas simbolizē sapratni, līdzcietību un morālu atbalstu tiem, kas inficēti ar HIV/AIDS. Vēlamies aicināt ikvienu 1.decembrī to piespraust, ne tikai, lai paustu savu nostāju, bet arī stiprinātu cerību, ka drīz, pavisam drīz vīzija par virzību uz nulli, pietuvosies realitātei.

*Statistikas dati iegūti SPKC mājas lapā

SAM 1837

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px