Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • Kā mūs informējusi Veselība

       
dialogs logo

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

• Kā mūs informējusi Veselības Ministrija, ir uzsākts darbs pie informatīvā ziņojuma par Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas izplatības ierobežošanas programmas 2009.-2013.gadam izpildi izstrādes. Arī mums – nevalstiskajam sektoram, ir iespēja sniegt savu viedokli. Izmantosim to!, sūtot ieteikumus uz e-pasta adresi: jana.feldmane@vm.gov.lv un gunta.grisle@vm.gov.lv.
Ar programmas un vidusposma informatīvo ziņojumu, kas pieejams Ministru kabineta tīmeklī, var iepazīties šeit.

• Akurāt, 5.Februārī atzīmējami trīs mēneši kopš DIA+LOGS ir sastopams šobrīd vienā no populārākajiem sociālajiem medijiem – FaceBook! Mums jau ir 72 sekotāji! Šajā sociālajā vietnē mēs regulāri ievietojam, mūsuprāt, interesantu, aktuālu un noderīgu informāciju. Ieskaties! Pievienojies! Spied „Like” vai „Patīk” te - DIA+LOGS!

home

@ „DIA+LOGS”

• Uzminiet kurš mums (īstenībā visā Baltijā) ir pats gada erotiskākais notikums?
Pareizi – EROTS!, tā vismaz to postulē festivāla organizētāji. Un, ziniet, taisnība vien būs... nu, ir tur dikti, dikti seksīgi...tā teikt...
Bet, lai būtu ne tikai erotika, sekss un aklas kaislības, bet arī drošība, atbildība un veselība, tad 21. un 22.februārī arī DIA+LOGS speciālistu komanda pilnā gatavībā - uzcirtusies un uzštātējusies, aktīvi darbosies Ķīpsalas hallē.

Eh, cerams, ka virtuozais stieņa dejotājs Marčello arī šogad būs ieradies...

• Iepriekšējā mēneša ziņu lapā jau minējām, ka plānojam „izlaist” savu valūtu. Nu tas ir darīts - esam tikuši pie skanošā! Un, lai cik pārsteidzoši šiem laikiem tas arī varētu izklausīties, vēlamies dalīties! Raugi, no Februāra līdz Jūnijam centrā DIA+LOGS norisināsies akcija, kuras laikā, par katru šī mūsu pakalpojuma:
-) Šļiču apmaiņa
-) HIV tests
-) sociālā darbinieka konsultācija
izmantošanu, piešķirsim vienu „DIA” (mūsu oriģinālais naudas nosaukums). Sakrājot 3 „DIA”, tās būs iespēja apmainīt pret karstu tēju ar kādu mazu našķi. Vai nav lieliski šajās ziemīgajās un bargi aukstajās dienās tikt pie kūpoša dzēriena tases?

Tātad atceries:
„Sakrāj DIA+LOGS naudiņas trīs,
un gaidīs šeit Tevi silta tēja + biskvīts!”

dialogs logo.cilvecinji

rubrika „DIA+LOGS cilvēki”

Sociālo un HIV profilakses programmu vadītāja - Agita Sēja

IMG 4731

DIA+LOGā es nokļuvu nezinot pilnīgi nekā par HIV, narkotikām vai homoseksuālismu. 2002. gadā mani uzaicināja novadīt veselīga uztura grupu HIV inficētiem cilvēkiem, jo viena mana izglītība ir mājturības un kultūras vēstures skolotāja. Kaut kas ar mani notika, sajutu, ka esmu vietā, kas mani uzrunā, kas man sniedz kaut ko tajā brīdī vajadzīgu. Tā arī paliku. Līdz pat šim brīdim.
Tad arī sāku apgūt zināšanas, kas ir būtiskas strādājot biedrībā – gan dažādos kursos, semināros, Latvijā, ārzemēs, gan visvairāk no pašiem cilvēkiem. Sajutu, ka pietrūkst izglītības un pabeidzu SDSP “Attīstība” sociālā darba maģistratūru, tas deva man priekšstatu par sociālā darba sistēmu, struktūru, iespējām. Tomēr esmu nelabojama NVO fane, jo domāju, ka nevalstiskā struktūra ir tā, kas spēj efektīvi, bez liekas birokrātijas palīdzēt cilvēkiem. Ik dienas saskaros ar to, ka cilvēku situācijas ir tik dažādas, ka tās nav iespējams paredzēt likumos un noteikumos un ir jābūt iespējām tās risināt. Mana pārliecība ir tā, ka tieši NVO to spēj, tāpēc arī esmu DIA+LOGā.
Kādā brīdī sapratu, ka cilvēki man uzticas, atklāj savu sāpi un atkal sajutu, ka pietrūkst prasmju, lai viņiem palīdzētu. Iestājos Rīgas Geštalta Institūtā, ko ceru rudenī pabeigt.
Esmu nemoderna- man patīk rokdarbi, lasīt grāmatas, gatavot ēst. Lai mazliet sevi izlocītu, eju vēderdejās.
Visvairāk prieka un gandarījuma man sagādā cilvēki – gan kolēģi, gan draugi, gan klienti. Katrs cilvēks, ko savā dzīvē sastopu, ir mans skolotājs, un par to es vienmēr teikšu viņiem paldies.

world

CITVIET

Savu pirmizrādi (biļetes uz kuru, tika izpirktas nepilnu trīs dienu laikā) 13.februārī kinoteātrī K-Suns piedzīvos nekomerciālās interneta kino apvienības «EDARTTV» veidotā dokumentālā filma «Caur adatu». Filma, neizskaistinot atkarību nodarīto ļaunumu, izseko kāda bijušā sportista likteni, kurš pēc mātes nāves nonācis smagā heroīna atkarībā. Filmēšanas procesā radošā komanda sekojusi sava varoņa gaitām tiesas zālēs, kāpņutelpās, rehabilitācijas iestādēs, kā arī paspējuši iemūžināt kadru, kurā pārdozēšanas rezultātā filmas varonis gandrīz mirst.
Tieši sekošana bijušā vieglatlēta Edija ikdienai, ļāva arī DIA+LOGAm nedaudz pagozēties prožektoru gaismās, kā arī pamatīgāk iepazīties ar abiem uzņēmīgajiem puišiem – filmas veidotājiem – Edgaru un Artūru. Mēs vēlam izdošanos un jaunus panākumus!
Filmu varēs redzēt no 14.februāra līdz 20.februārim katru dienu plkst. 19:00 Kīno «K-Suns».
Spied šeit, lai noskatītos filmas treileri.

Režisors/operators: Artūrs Lapinskis
Producents: Edgars Aivars

DSC 2856

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px