Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) Ja vēlies skatīt šo ziņu lapu visā krāšņumā (pilnkrāsās, ar bildēm

 
dialogs logo
dialogs logo.cilvecinji

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

Ja vēlies skatīt šo ziņu lapu visā krāšņumā (pilnkrāsās, ar bildēm un logo), uzklikšķini uz „View this email on the web here.”, kas atrodams lapas pašās beigās.

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

22.augustā no plkst. 13.00 – 14.00 biedrības telpās Dzirnavu ielā 135 notiks lekcija - „Tas nav joks! Nopietni par seksu. Dubls 3.”. Vēlies paplašināt savus apvāršņus? Uzzināt, kas vēl nav zināms? Iegūt vērtīgu informāciju? Tad esi mīļi gaidīts mūsu centrā. Lekcija un diskusija ir par brīvu un jauka atmosfēra garantēta!

Konsultācijas"Dzīve ar HIV" pieejamas DIA+LOGS centrā. Cilvēki bieži baidās no tā, ko nezina un nesaprot. Tāpēc esam mēs, kur var atnākt izrunāt savu sāpi, rast atbalstu un gūt padomu. Saskaroties ar diagnozi “HIV pozitīvs”, rodas ne tikai daudz un dažādi jautājumi- kā dzīvot tālāk?, ko darīt?, kā rūpēties par veselību?, kur meklēt palīdzību?, kā pateikt tuviniekiem?, ko darīt ar seksuālo dzīvi?, vai iespējams radīt bērnus? utt., bet pārņem arī visāda veida emocijas – dusmas, izmisums, nolemtības, kauna un vainas sajūtas… Konsultācijās "Dzīve ar HIV", kopā ar mūsu pieredzējušo un saprotošo kolēģi Agitu, kas jau 10 gadus palīdz cilvēkiem, kas nonākuši līdzīgā situācijā, jaukā un konfidenciālā atmosfērā, iespējams izrunāt visu, kas sakrājies uz sirds. Tas ir ļoti svarīgi, jo neziņa dažkārt var būt sliktāka ar pašu slimību.

DIA+LOGS palīdz Eiropas Komisijai pieņemt jaunus dokumentus narkotiku ierobežošanā, nodrošinot iespēju ārzemju mēdiju pārstāvjiem veikt reālās situācijas izpēti. Iegūtie dati tiks apkopoti un septembrī sižets būs pieejams plašākai publikai. Ceram, ka sagatavotais materiāls, interviju ar mūsu centra klientu ieskaitot, kādam palīdzēs aizdomāties vai ir vērts sākt lietot apreibinošās vielas – lai cik pieejamas un it kā “nekaitīgas” tās arī nebūtu. Vairāk info šeit.

home

@ „DIA+LOGS”

Dod un Tev tiks dots! Ja esi jau godprātīgi sācis gatavoties ziemas sezonai, bet saproti, ka ievāktās veltes paša spēkiem nevarēsi realizēt, kā arī vēlies dalīties ar to, kas pieejams, tad.... ir varianti! Mūsu centra apmeklētājiem/klientiem, akurāt, imunitātes un vispārējā veselības stāvokļa stiprināšanai būtu gaužām vērtīgas dažādas zāļu tējas, augļi un ogas! Parādā nepaliksim – dosies mājās pilnām kabatā mazu, bet ļoti noderīgu mantiņu.

Aicinām uz diskusiju 6.augustā plkst. 18.00 kinoteātrī KINO BIZE. Mājinieki līdzās regulāriem filmu seansiem rīko arī diskusijas par sabiedrībā nozīmīgām tēmām. Šoreiz -kārtējā saruna par jautājumiem, kas saistīti ar HIV/AIDS, kā arī hepatīta slimnieku lomu un iespējām sabiedrībā. Runāsim par attieksmi vēsturiskajā skatījumā, par medicīniskām iespējām, par nepamatotiem aizspriedumiem, kā arī veiksmes stāstiem Latvijā un ārvalstīs. Diskusijā piedalīsies pārstāvis no Labklājības ministrijas, biedrības DIA+ LOGS un sociālantropologs. Vairāk info šeit.

world

CITVIET

• Ja Tevi interesē jaunākā informācija par tēmām saistītām ar HIV/AIDS, tad noteikti ieskaties AIDS Action Europe mājas lapas www.aidsactioneurope.org paralēlajā lapā - hivaidsclearinghouse.eu . Organizācijas interneta vietnē ir atrodami aktuālākie materiāli, ziņas un dati par cilvēka imūndeficīta vīrusu. Šis vērtīgais resurss ir pieejams gan angļu, gan arī krievu valodā.

• Pašaizliedzīgs darbs vienmēr ir cieņu izraisošs un uzteicams. 17 Latvijas pilsētās darbojas HIV Profilakses punkti (HPP), kas iesaistīti arī atkarību profilakses darbā. Viens no mūsu HPP tīkla aktīvākajiem kabinetiem ir Bauskas HIV un atkarību profilakses centrs (Dārza iela 12b, Bauska; tālr: 63920205). Jau 6 gadus centra dvēsele un dzinējspēks, ja tā var izteikties, ir Tatjana Kalniņa - gan konsultants, gan sociālais darbinieks, gan medmāsa vienā personā! Bauskas HIV profilakses punktā ir iespēja apmainīt izlietotās šļirces, veikt bezmaksas testus uz HIV, Sifilisu, hepatītiem, saņemt konsultācijas par sociālajiem jautājumiem, HIV un atkarību profilaksi, līdzatkarību, ārstēšanās un rehabilitācijas iespējām. Tiek rīkoti semināri un lekcijas skolās. Bauskas pilsētā ik gadus iedzīvotāji tiek pasargāti no savainošanās (un varbūt inficēšanās!) ar izmētātajām šļircēm: tiek savākts ~4000 izlietoto šļirču; lai pasargātu lietotājus no infekcijas izplatības – izdalīts gandrīz 3000 tīru šļirču un 3000 prezervatīvu. Mājīgajā, bet mazajā Bauskas HPP bijuši 526 tiešie kontakti ar apmeklētājiem, sniegtas 246 konsultācijas, apzināti un profilakses darbs tiek veikts ar 99 intravenozo narkotiku lietojošām personām. Ja gribat vairāk zināt par Bauskas problēmām un aktualitātēm vairāk – prasiet Tatjanai, savukārt, mēs savai kolēģei vēlam tā turpināt!, jo redzot rezultātus un viņas aktivitāti, tā vien gribās aizņemties no viņas kādu daļiņu enerģijas, aizrautības un pārliecības.

Par jaunākajām aktualitātēm citos Latvijas HIV profilakses punktos vari uzzināt šeit.

DSC 2856

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px