Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • Sveiciens pavasara pirmajā

       
dialogs logo

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

Sveiciens pavasara pirmajā mēnesī - Martā! Un sveicam Jūs un arī mūs ar DIA+LOGS jubilejas Ziņu Lapas iznākšanu! Ir apritējis gads, kopš šādā formātā reizi mēnesī, esam uzsākuši ciemošanos Jūsu e-pastos, informējot par noderīgām un interesantām aktualitātēm gan mūsu centrā, gan ārpus tā. Paldies Tev, mūsu lasītāj, par ieskatīšanos un atsaucību!

• Tā kā šomēnes svinam Ziņu Lapas 1 gada dzimšanas dienu, tad, šim notikumam par godu, piedāvājam ekskluzīvu iespēju par brīvu piedalīties Helēnas Gailes (pieredzējušas Komunikācijas Akadēmijas pasniedzējas, PR sfēras un stila konsultantes) vadītā apmācībā „Organizācijas tēla veidošana”. Lekcija tiek plānota marta beigās, vietu skaits ir ierobežots! Interesentus lūdzam pieteikties, zvanot pa tel.: 67243101

24.martā jau vairāk nekā 10 gadus tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena! Tuberkuloze ir viena no vecākajām infekcijas slimībām, un, lai gan ir veiksmīgi ārstējama, tomēr ik gadu no tās pasaulē mirst vairāk nekā miljons cilvēku. Inficēties ar tuberkulozi var vieglāk nekā ar HIV, jo tā, līdzīgi iesnu izraisītājiem, izplatās pa gaisu. Cilvēks var inficēties ieelpojot gaisa pilieniņus, kas satur baciļus. Tas var notikt jebkur – uz ielas, sabiedriskajā transportā, teātrī un citur.
Ļoti uzskatāmi, vienkārši un konspektīvi informāciju par TB var apskatīt šeit

Arī šogad šīs dienas atzīmēšanai notiks plašs aktivitāšu klāsts, tostarp, lekcijas, pārbaudes mobilajos busos u.c. Detalizētāka informācija drīzumā būs pieejama SPKC, kā arī DIA+LOGS mājas lapā.

seospecialist

JAUNA RUBRIKA: Ekspertu sleja

Sākam jaunu rubriku! Šeit aicināsim savas jomas profesionāļus dalīties ar zināšanām un pieredzi jautājumos, kas saistīti ar veselību un atkarībām. Šoreiz Rutas Kaupes sagatavots materiāls par to, kas ir kaitējuma mazināšana.

Kas ir kaitējuma mazināšana?

Programmu darbības pamatprincipi un filozofija
Ja esat mūsu organizācijas atbalstītāji, tad noteikti zināt, ka biedrība DIA+LOGS darbojas HIV profilakses un kaitējuma mazināšanas laukā. Ja par profilakses darbu ikkatrs ir dzirdējis un saprot tā mērķi, tad vārdu salikums „kaitējuma mazināšana” (KM) vienam otram prasās pēc skaidrojuma. Pašā KM programmu attīstības rītausmā, šī gadsimta sākuma gados, Latvijā lietojām vārdu savienojumu „ļaunuma mazināšana”, kas tieši sasaucās ar tulkojumu no angļu valodas „harm reduction”. Sakot tā ļoti vienkārši – tas ir darbs ar narkotiku lietotājiem, izglītošana un atbalsts veselības saglabāšanā.
Man žēl, ka daļa sabiedrības to tulko kā palīdzību lietotājiem atvieglot dzīvi, lai viņi turpinātu lietot. Tas pilnīgi noteikti, tā nav, tāpēc – šajā reizē - gribējām jums sniegt konspektīvu skaidrojumu par KM, ar cerību, ka arī jūs to tālāk skaidrosiet tiem, kas nelasa mūsu Ziņu lapu.
Lasīt tālāk

home

@ „DIA+LOGS”

• Mums bija liels prieks, ka Baltijā vienīgā un vērienīgā erotikas festivāla EROTS 2014 organizētāji arī šogad mūsu biedrībai piedāvāja iespēju veikt izglītošanas un informēšanas darbus šajā pasākumā!
Jā, ko tur daudz spriest – labs sekss ir vērtīga lieta: uzlabo pašsajūtu, izskatu, veselību, kā arī demogrāfisko situāciju. Un kur nu bez erotikas, romantikas un kaislībām....! Vienīgi šādos momentos, kaisles pārņemti, mēs mēdzam par daudz aizrauties un aizmirsties.... Un tad nu var gadīties, ka jauks notikums beidzas pavisam nejauki un brīžiem pat letāli (iegūstot vēl joprojām neārstējamo HIV).
Tāpēc mūsu šī gada EROTS motto bija – DROŠS SEKSS IR FORŠS SEKSS!
Pie mums stendā varēja iegūt informāciju par HIV/AIDS, profilaksi u.c; kā arī papraktizēties prezervatīva vilkšanā un iegūt mazu, bet noderīgu dāvaniņu :)

Bildes no šī pasākuma un mūsu iespaidi rodami šeit.

dialogs logo.cilvecinji

rubrika „DIA+LOGS cilvēki”

Ilze Zirne - grāmatvede

DSCF3813 (2)

„Mani biedrības DIA+LOGS darbā iesaistīja Ruta (Ruta Kaupe - atbalsta centra valdes priekšsēdētāja – red.piezīme). Kādu vakaru, pēc darba nogurusi un ar dzīvi neapmierināta, pārtikas veikalā satiku Rutu. Redzot manu dvēseles stāvokli, viņa pajautāja, vai es negribu mainīt darbu, kāds darbs mani interesētu un klusiņām piebilda – varbūt grāmatvedība? Un pēkšņi savos piecdesmit gados es sapratu, kas es gribu būt. DIA+LOGā satiku savu pirmo grāmatvedības skolotāju Lidiju, kas man palīdzēja izburties cauri grāmatvedības labirintiem. Nepieciešamās zināšanas ieguvu arī mācoties kursos un pabeidzot Grāmatvedības un finanšu koledžu. Šobrīd biedrībā darbojos jau astoto gadu kā grāmatvedis. Šajā laikā, piedaloties dažādos semināros, pasākumos vai vienkārši ikdienā pildot savus darba pienākumus, esmu ieguvusi arī nelielas zināšanas par HIV/AIDS, par atkarībām, esmu satikusi un iepazinusi cilvēkus, kurus skar šīs problēmas. Esmu sapratusi, ka NVO darbā nevar nodalīt grāmatvedības darbu no pārējās darbības – viss savā starpā ir saistīts.
Manā dzīvē ļoti lielu vietu aizņem ģimene – gan mamma, gan bērni (savi un “audžu”), gan mazbērni. Ja man kādreiz būtu jāizvēlas starp darbu un ģimeni – es noteikti izvēlētos ģimeni.
Brīvajā laikā, kas gan šobrīd ir pavisam maz, patīk adīt, tamborēt un nervu nomierināšanai Facebook spēlītēs uzsist bumbiņas.”

world

CITVIET

Šoreiz vēlamies uzrakstīt par mūsu aizrautīgajiem un pašaizliedzīgajiem kolēģiem - Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Atkarību profilakses centru (turpmāk APC)!
Centra mērķis ir: ierobežot HIV, hepatītu B un C, un seksuāli transmisīvo saslimšanu izplatību intravenozo narkomānu un citu atkarīgo vielu lietotāju vidū; sniegt informāciju, konsultāciju vai palīdzību ikvienam kam tas nepieciešams. Sniegtā palīdzība ir bez maksas un jaukie APC darbinieki, izzinot klienta problēmu un vajadzības, cenšas piedāvāt visoptimālāko palīdzību.
Ja Tev: ir nepieciešama konfidenciāla konsultācija par dažādām atkarībām, tostarp līdzatkarību; ir vajadzīga nosūtīšana uz sociālās rehabilitācijas centriem; ir nepieciešams mainīt šļirces, saņemt prezervatīvus, kā arī veikt testus uz HIV un hepatītiem; ir vēlēšanās veidot diskusijas, lekcijas mācību iestādēs par atkarību profilakses tēmām vai gūt atbalstu un padomu skolēniem projektu realizēšanā par atkarību tēmām; kā arī ir interese piedalīties alternatīvās profilakses pasākumos (vasaras nometnes, pret narkomānijas akcijās u.c.), tad Jelgavas APC ir tā vieta uz kuru vērts doties!
DIA+LOGS novēl, lai tā mīlestība, degsme un enerģija, ko Jūs ieguldāt savā darbā, nekad neizsīkst, un viss ar uzviju nāk atpakaļ!
Vairāk informācijas par centru šeit.

SAM 1837

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px