Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • Starptautiska līmeņa pasnie

       
dialogs logo

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

Starptautiska līmeņa pasniedzēja Linda Hoeben (Beļģija), arī Latvijā novērtēta un atpazīstama profesionāle, kas pati 10 gadus strādājusi kā sociālais darbinieks, šī gada 22.maijā HIV sfērā strādājošiem vadīs semināru „Kā neizdegt, pildot palīdzētāja lomu.” (How do we keep ourselves as helpers resourced)

Linda saka: Kā palīdzētāji mēs ikdienā vairāk koncentrējamies uz savu klientu, nevis savām vajadzībām. Visbiežāk mēs devīgi ziedojam savu laiku un enerģiju, nesot citu cilvēku dzīves problēmas uz saviem pleciem.
Apmācības Linda vēlas pasniegt HIV profilakses punktu darbiniekiem, bet, ja paliks kāda brīva vieta, iespējams pieteikties arī citu organizāciju speciālistiem. Dalības maksa 50 eiro. Ja ir interese, zvaniet pa tālruni +371 29412855 Rutai

• 15.aprīlī Jēkabpilī un 29.aprīlī Rīgā noritēja pirmās apmācības par tuberkulozes (TB) agrīnu diagnostiku un ārstēšanu, kā arī integrētās aprūpes nodrošināšanu augsta riska grupām, kas veidotas sadarbības ietvaros starp Latvijas Tuberkulozes fonda vadīto TUBIDU projektu un biedrību „DIA+LOGS”.
Apmācību mērķis - iepazīstināt dalībniekus ar: TB un HIV situāciju un pakalpojumiem Latvijā; darbu ar augsta TB riska grupām; efektīvu komunikāciju ar klientiem; TB infekcijas kontroles pasākumiem organizācijās. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar kaitējuma mazināšanas programmu darbu Latvijā, identificēt šķēršļus un barjeras darbam ar riska grupu klientiem, kā arī apzināt un plānot sadarbības uzlabošanu starp sektoriem TB un HIV izplatības ierobežošanā starp riska grupām.
Līga Rusmane, Latvijas Tuberkulozes fonda vadītāja vēlas uzsvērt arī lektoru interaktīvo un atraktīvo pieeja, koncentrējoties uz dalībnieku vajadzībām un problēmām, ar kurām tie saskaras ikdienas darbā, sniedzot praktiskas rekomendācijas un sadarbības veidošanas iespējas turpmākajā darbā: „Esam saņēmuši tiešām pozitīvu un atsaucīgu dalībnieku vērtējumu, tāpēc ar prieku turpināsim apmācību ciklu.” Jāpiebilst, ka apmācību vadīšanā piedalījās arī divas mūsu centra lektores – Ruta Kaupe un Agita Sēja. Projekta ietvaros maijā paredzētas divas apmācības – 9. un 10.maijā Ādažos un 19.maijā Liepājā. Dalība ir bez maksas.
Lai reģistrētos apmācībām, lūdzam sazināties ar Latvijas Tuberkulozes fonda projektu vadītāju Līgu Rusmani: liga.rusmane@gmail.com; tālr. +371 2977426
Plašāka informācija par TUBIDU projektu šeit. Pēc projekta beigām šī programma būs pieejama mūsu apmācību centra „Izaugsme” klāstā.

seospecialist

JAUNA RUBRIKA: Ekspertu sleja

Turpinām jauno rubriku! Šeit aicināsim savas jomas profesionāļus dalīties ar savām zināšanām un pieredzi jautājumos, kas saistīti ar veselību un atkarībām. Šoreiz mūsu ilggadējās un pieredzējušās speciālistes Agitas Sējas raksts par atkarību.

Atkarība
Pirmā daļa

Atkarība nav nekas neparasts vai nepareizs. Adekvāta atkarība ir dabisks cilvēka stāvoklis – bērns savas dzīves pirmajos mēnešos un gados ir atkarīgs no mātes, mēs esam atkarīgi no gaisa, ko elpojam, ēdiena, kas jāuzņem, no pamatvajadzību apmierināšanas.
Psihiatrijas profesors J. Kulbergs raksta, ka cilvēkiem parasta eksistence šķiet nepietiekama. Daļēji tāpēc, ka dzīve var būt grūta, radīt spriedzi, un nemieru, ko gribas mazināt un aizmirst. Daļēji tāpēc, ka sevī nesam senas ilgas pēc kaut kā, ko nespējam piepildīt un kas saistītas ar tādām mūsu vajadzībām, un jūtām...
Lasīt tālāk

home

@ „DIA+LOGS”

Kas lēni nāk, tas labi nāk. Ilgi lolotā doma par legāla ietvara piešķiršanu mūs apmācību programmām, ir realizējusies, proti, esam reģistrējuši biedrībai struktūrvienību – mācību centru „Izaugsme”! Ilgus gadus darbojoties nevalstiskajā sektorā HIV, infekcijas slimību profilakses, atkarību un aizstāvniecības jomās, esam uzkrājuši milzīgu pieredzi, kā arī zināšanu bāzi! - kas ir apkopota, sastrukturēta vairākās apmācību programmās. Tuvākajā nākotnē plānojam jau esošo piedāvājumu izvērst un papildināt. Ja Tevi interesē profesionālas un interaktīvas apmācības par HIV un atkarību profilaksi, darbu ar klientiem, menedžmentu, cilvēkresursu vadību u.c., tad ieskaties šeit

• Lielā talka jau aiz muguras, bet tas nenozīmē, ka mēs vairs neķersimies pie tīrīšanas un uzkopšanas darbiem ārpus savu dzīvojamo telpu sienām. Tāpat noteikti ir liela daļa, kas mēdz vest savus mājdzīvniekus pastaigā tuvējos parkos vai piemāju teritorijās, vai vienkārši labprāt nododas fiziskām aktivitātēm ārā - skriešanai, nūjošanai u.c. Lai kas tas arī būtu – nav izslēgts, ka savā ceļā varat sastapt nemaz ar’ ne tik jauku subjektu – izlietoti šļirci! Protams, visvienkāršākais būtu to ignorēt un doties tālāk savās gaitās, bet, tā kā esam atbildīgi cilvēki, būtu derīgi zināt – kā vislabāk šādās situācijās rīkoties. Ieskaties šeit

Pieminot no AIDS mirušos, 16.maijā centrā DIA+LOGS visas dienas garumā (no 10.00 – 20.00) esi laipni aicināts uz neformālām sarunām un privātām konsultācijām par HIV/AIDS un visu, kas ar to saistīts. Latvijā šobrīd no AIDS miruši 636 cilvēki, pirms četriem gadiem šis skaits bija uz pusi mazāks. Tomēr, neskatoties uz šiem datiem un HIV infekcijas plašo izgājienu mūsu valstī, daudzi, kurus skārusi šī epidēmija (tieši vai netieši), cenšas norobežoties un paturēt savas izjūtas, pārdzīvojumus, sāpes sevī, jo ir bail... Bail būt nesaprastam, izsmietam, nievātam, atstumtam, žēlotam, ienīstam... Bet tā tam nav jābūt! Atceries, pie mums katrs, kuru piemeklējis šāds dzīves pavērsiens, var rast atbalstu, sapratni un pretimnākšanu. Gaidīsim ciemos.

• “DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS”, biedrības “Apvienība HIV.LV” un „Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS) šī gada 7.maijā sasauc kopīgu preses konferenci – „Latvija var apturēt mirstību AIDS dēļ. Vai cenšas?”, kas norisināsies centra telpās, Dzirnavu ielā 135, Rīgā. Preses konferencē biedrības izteiks savu viedokli par problēmām HIV/AIDS ārstēšanā un profilaksē, paužot pārliecību, ka savlaicīga ārstēšana un efektīva profilakse glābj cilvēku dzīvības, kā arī informēs par plānotajiem pasākumiem Starptautiskajā no AIDS mirušo piemiņas dienā. Preses konferencē aicināti piedalīties arī Veselības ministrijas un Nacionālā Veselības dienesta pārstāvji.

dialogs logo.cilvecinji

rubrika „DIA+LOGS cilvēki”

Lidija Jefimova – medmāsa

Lidija 2

Centrā DIA+LOGS es strādāju kopš 2006.gada februāra - veicu HIV testus, kā arī sniedzu pirms un pēc testa konsultācijas. Pašā sākumā mājinieki mani mēģināja atrunāt no strādāšanas šeit, bet es nolēmu – ja varēšu pieņemt un iemīļot savu darbu, tad te palikšu. Nu ir pagājuši astoņi gadi, un es joprojām nāku uz darbu ar prieku! Brīžiem es jūtos kā mamma mūsu klientiem – pieņemu viņus tādus, kādi viņi ir, sniedzu atbalstu, paužu sapratni, uzklausu. Man lielākais gandarījums ir tad, ja es varu iegūt cilvēku uzticību un paļāvību, kā arī brīžos, kad redzu pozitīvus sava darba rezultātus (piemēram, ja man ir izdevies kādu no klientiem, kas lieto narkotikas, iedrošināt doties ārstēties).
Man patīk būt pie dabas un tāpēc brīvajos brīžos darbojos savā dārziņā – audzēju, stādu, ravēju! Tā ir mana atpūta un hobijs! Ja būt iespēja, es noteikti vairāk ceļotu gan pa Latviju, gan citām vietām.
Gribu novēlēt, lai cilvēki vairāk sevi saudzē un domā par savu veselību. Tā ir lielākā laime būt veselam! Ir tik daudz skaistu, jauku un brīnumainu lietu, ko dzīve spēj sniegt! Rūpēsimies par sevi – lai varam visu to pienācīgi izbaudīt!

world

CITVIET

• Katru gadu maija mēneša trešajā svētdienā visā pasaulē tiek veidoti dažādi atceres pasākumi, lai pieminētu no AIDS mirušos. Šogad 18. maijā „Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS), projekta "Neesi vienaldzīgs! Iesaisties!"* ietvaros, aicina doties pie stēlas (mirušo no AIDS piemiņas plāksnes, kas atrodas pašā centrā - Marijas un Satekles ielas stūrī), kur no plkst. 14.00 - 17.00 organizācijas aktīvisti un brīvprātīgie informēs par aktualitātēm veselības aprūpes, īpaši HIV/AIDS jomā, aicinās piedalīties veselības aizsardzības sistēmas pilnveidošanā, dalīs informatīvus materiālus un profilakses līdzekļus.
Plkst. 17.00 norisināsies zibakcija, kurai sekos ziedu nolikšana piemiņas vietā un svecīšu aizdegšana. Savukārt 18.00 plānots tematiska pasākums - vakars biedrības aktīvistiem un brīvprātīgajiem.
* projekts tiek realizēts ar RD IKSD atbalstu.

SAM 1837

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px