Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem • 16. maijā no plkst. 13.00 –

 
dialogs logo
dialogs logo.cilvecinji

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

16. maijā no plkst. 13.00 – 14.00 biedrības telpās Dzirnavu ielā 135 notiks lekcija - „HIV/ AIDS un sociālie aspekti.”. Nodarbību, kā parasti, vadīs mūs kompetentā un jaukā kolēģe Agita Sēja. Ja domājat, ka Jūsu klientiem vai pakalpojumu saņēmējiem šī informācija var būt noderīga, priecāsimies viņus redzēt pie mums ciemos! Neizpaliks arī silta tēja un iespēja pārspriest aktuālos un interesējošos jautājumus šīs, un ne tikai, tēmas ietvaros!

Jūsu zināšanai - centrā „DIA+LOGS” katru darba dienu no 14.00-18.00 (izņemot otrdienās: no plkst. 10 -14.00) var veikt bezmaksas testus HIV, hepatītu C, B un sifilisa noteikšanai!

• Interesanta iespēja speciālistiem! Rīgas Stradiņa universitātes lektore un biedrības "Baltijas HIV asociācija" valdes locekle Anda Karnīte sniegs ieskatu savā, lielu atzinību un uzteikumus guvušajā, zinātniskajā darbā - Cilvēka imūndeficīta vīrusa infekcijas iznākumu asociētie faktori . Pētījumā aplūkotas saslimstības ar AIDS un HIV inficēto personu mirstības rādītāju izmaiņu tendences laikā Latvijā, pierādot, ka mūsu valstī, pretēji Eiropas Savienības kopējiem rādītājiem, saslimstība ar AIDS nesamazinās un mirstība turpina pieaugt! Ja gribi padziļināt savas profesionālās zināšanas un apspriest aktualitātes ar HIV/AIDS lauka kolēģiem, tad 22.maijā plkst. 16.00 aicinām pie mums! Pasākums ir par brīvu, tā provizoriskais ilgums -1h.

home

@ „DIA+LOGS”

• Bukletu kritis!!! Grābj, kas var!!!! Ja Tev ir nepieciešami informatīvi materiāli par tēmām saistītām ar HIV/AIDS: kā pasargāt no inficēšanās ar seksuāli transmisīvām infekcijām (STI); veselīga dzīvesveida praktizēšana; narkotisko vielu kaitējums; kur vērsties pēc palīdzības u.c., tad zini, ka no 13.-17.maijam centrā DIA+LOGS notiks lielā bukletu izdale – pēc principa, kurš pirmais brauc, pirmais dabū jebkuru pieejamo bukletu jebkurā pieejamā daudzumā! Pirms ierašanās sazvaniet mūs: +371 67243101 (Dažos izdales materiālos, iespējams, ir novecojusi kontaktinformācija, bet pamatsaturs joprojām ir labs, izglītojošs un aktuāls.)

• Ar visu, ar ko esam bagāti – ar prieku arī dalāmies! Un tāpēc līdz šī mēneša beigām pie mums iespējams dabūt lubrikantus! Nāc un droši prasi! (Katru darba dienu šļirču maiņas kabinetā no 10.00-18.00, bet piektdienās no 10.00-20.00)

• Katru gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta AIDS upuru piemiņas diena! Šogad atceres pasākuma ietvaros 19.maijā, vairākām organizācijām apvienojot spēkus un resursus, plānota gan informatīvo materiālu dalīšana, gan zibensakcija Rīgas centrā pie stēlas (akmens plāksnes, kas uzstādīta Marijas, Satekles un Elizabetes ielu ielokā), gan kopēja ziedu stādīšana AIDS simbola – sarkanās lentītes – formā Latvijas Infektoloģijas Centra (LIC) teritorijā, gan svecīšu aizdegšana. Vairāk informācijas drīzumā meklējiet mūsu mājas lapā: www.diacentrs.lv

• Jau minējām, ka esam sagatavojuši informāciju, ko darīt, ja uz ielas tiek atrasta izlietota šļirce! Bet, lai šie vērtīgie un pat, lai cik arī tas skaļi neskanētu – dzīvību glābjošie padomi tiktu nodoti tālāk, esam izveidojuši vizuāli piesaistošu un kompaktu elektronisko līfletiņu, ko iespējams ievietot savā mājas lapā vai citos sociālajos portālos. Nolejuplādē šeit! Vai zvani mums (+371 67243101) un piesakies uz jau izprintētām skrejlapiņām!

• Fotostāstu projekta „Cilvēki mums līdzās” galvenie varoņi, no kuriem vairāki ir HIV+, turpina savus stāstus. Stāstus par dzīvi, sapņiem, ilgām... No 24. – 31.05 šī unikālā izstāde būs apskatām Rātsnama 2.stāva vestibilā.

world

CITVIET

• Kamēr joprojām ļoti izplatīts ir uzskats, ka ar HIV inficējas tikai sabiedrības deklasētākie elementi, vīruss turpina savu uzvaras gājienu, nesmādējot ne vecu, ne jaunu… nevienu... Fredijs Merkurijs, lai arī viszināmākais, tomēr ne tuvu nav vienīgais mākslas pasaules elks, kas miris no AIDS. Īstenībā, iegūtais imūndeficīta sindroms kopš saviem pirmsākumiem ir kļuvis par nāves iemeslu simtiem populāru un pasaulē zināmu cilvēku. Talants, slava vai bagātība nav vairogi, kas spētu pasargāt no inficēšanās!!! Tikai atbildīga rīcība un informētība.
Keits Harings (Keith Haring) mākslinieks; Hovards Ešmens (Howard Ashman) mūziķis; Antonijs Perkins (Anthony Perkins) aktieris; Rudolfs Ņurejevs (Rudolf Nureyev) baletdejotājs; Estabens De Jezus (Estaben De Jesus) bokseris; Artūrs Ešs (Arthur Ashe) tenisists; Perijs Eliss (Perry Ellis) apģērbu dizaineris; Roks Hadsons (Rock Hudson) aktieris; Libereis (Liberace) mūziķis- šie ir tikai daži no mūsu planētas ievērojamākiem un talantīgākiem iemītniekiem, kuru vārdi rindojas no AIDS mirušo slavenību (garajā) sarakstā…
http://www.youtube.com/watch?v=13u9FqA2pfI

• Startautiskā AIDS upuru piemiņas diena ir viena no pasaules vecākajām un lielākajām masu mobilizācijas kampaņām, kas veicina izpratni par HIV. Tajā ir apvienojušās 1200 kopienu organizācijas no 115 valstīm, un pasaules līmenī tiek saskaņota ar „Cilvēku, kas dzīvo ar HIV, globālo tīklu” (Global Network of People living with HIV). Nu jau trīsdesmitā atceres pasākuma tēma ir - Solidarizējoties (In solidarity). Solidaritāte ir būtiska, lai mazinātu stigmu un aizspriedumus, kā arī veicinātu cilvēku, kas inficējušies ar HIV, iesaisti pozitīvu izmaiņu veicināšanā. Vairāk- http://www.candlelightmemorial.org/

***
1px