Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) Ja vēlies skatīt šo ziņu lapu visā krāšņumā (pilnkrāsās, ar bildēm

       
dialogs logo
dialogs logo.cilvecinji

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

Ja vēlies skatīt šo ziņu lapu visā krāšņumā (pilnkrāsās, ar bildēm un logo), uzklikšķini uz „View this email on the web here.”, kas atrodams lapas pašās beigās.

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

• Kā jau katru mēnesi, arī novembrī mūsu centrā notiks HIV profilakses speciālistes Agitas sagatavota lekcija. Šī mēneša tēma - "Testēties vai netestēties uz HIV? Jeb kāpēc tas ir svarīgi." Ja vēlies uzzināt kāpēc ir tik būtiski pārbaudīties uz šo vīrusi, kā notiek pats testa veikšanas process, kā motivēt savus līdzcilvēkus nodot analīzes, tad atzīmē 28.datuma plkst 13.00 – 14.00. Vēlams savlaicīgi pieteikt savu ierašanos, zvanot uz tālruni 67243101

Šogad STRĀDĀSIM gan 23.novembrī (Sestdienā), gan 1.decembrī (Svētdienā)!!! Gaidīsim Jūs mūsu centrā no plkst. 10.00–18.00. Būs iespēja: pārbaudīties uz HIV, vīrushepatītiem C un B, sifilisu; saņemt konsultācijas un prezervatīvus; apmainīt šļirces! Uz Rīgas mikrorajoniem izbrauks arī mobilais buss.

• Tā kā 1.decembris ir Pasaules AIDS diena, tad, kā jau 11 iepriekšējos gadus, šajā dienā DIA+LOGS centrā notiek Atvērto durvju dienas pasākumi – ar sarunām, lekcijām, pasēdēšanu pie tējas tases, satiekot cilvēkus, kuriem rūp HIV problēma Latvijā vai kurus tā skārusi tieši. Gribi zināt vairāk, piedalīties vai atbalstīt šīs dienas pasākumus, raksti: dialogs@diacentrs.lv vai zvani 67243101

home

@ „DIA+LOGS”

DIA+LOGā sākusies aktīva darbība kohortas pētījuma projektā „Problemātisko narkotiku lietotāju kohortas pētījums, ietverot HIV profilakses punktu un ambulatoro ārstēšanas pakalpojumu novērtējumu narkotiku lietotājiem”! Pētījumu pasūta un finansē Slimību Profilakses un Kontroles centrs (SPKC). Šis longitudinālais pētījums Latvijā tiek veikts jau septīto gadu pēc kārtas. Tā metodoloģija paredz reizi gadā iespēju robežās aptaujāt vienus un tos pašus narkotiku lietotājus, lai būtu iespējams vērtēt, kādas izmaiņas, piemēram, lietoto vielu, nodarbinātības, riska uzvedības u.tml. ziņā vērojamas mūsu valstī. Šī pētījuma rezultāti un ar tiem saistītās rekomendācijas ir svarīgas politikas plānotājiem, izstrādājot dažādas sabiedrības veselības uzlabošanas programmas tādās nozarēs kā veselības aprūpe un sociālā palīdzība. Pētījuma realizācija ir ļoti nozīmīga arī efektīvas politikas veidošanai. Iegūtos rezultātus pasūtītājs ik gadus izplata un dara zināmus arī sabiedrībai kopumā, liekot tai aktīvāk iesaistīties šīs problēmas risināšanā.

• Kādi laiki, tādi darbi! Tā kā šis ir tehnoloģiju un Pasaules Plašā Tīmekļa laikmets, tad arī mēs esam nolēmuši paplašināt savu virtuālo esību un piereģistrēties Sejasgrāmatā jeb sociālajā medijā – Facebook! Gaidiet mūsu debiju šomēnes, savukārt mēs dikti gaidīsim jūsu „laikus” un „šērus”.

Mīļš un sirsnīgs paldies no visa DIA+LOGS kolektīva CILVĒKAM (vēlējās palikt anonīms), kurš atsaucās uz iepriekšējā mēneša ziņu lapā publicēto lūgumu ziedot datoru! Kā rezultātā šļirču apmaiņas punktā ir atjaunota iespēja mūsu speciālistam veikt uzskaiti, papildināt datu bāzi un piekļūt klienta profilam, lai sniegtu vispiemērotāko palīdzību. Urrāā!!! Un sveika lai dzīvo šī jaukā persona!

world

CITVIET

AICINI! IESAKI! INFORMĒ! RĀDI PIEMĒRU! 22.-29.11.!!!
PĀRBAUDIES uz HIV kampaņas „Eiropas HIV testēšanas nedēļa 2013” ietvaros! Konsultācijas un testi (anonīmi un par BRĪVU) būs pieejami ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Bauskā, Jelgavā un citviet Latvijā. Detalizētāku informāciju un sagatavotus izglītojošus materiālus drīzumā meklē DIA+LOGS un SPKC mājas lapā.

• 2011-2015. gada Pasaules AIDS dienu galvenā tēma ir - "Virzīties uz nulli: nulle - jaunu HIV infekciju, nulle - diskriminācijas, nulle - no AIDS mirušo". Skaists, nepieciešams un, protams, arī nedaudz ideālistisks uzstādījums.

Ir 2013.gads. Latvija. Tuvojas 1.decembris, kad šī diena tiek atzīmēta starptautiski. Kopš pagājušā gada ir reģistrēti 253 jauni HIV inficēšanās gadījumi. 76 jauni nāves gadījumi no AIDS.* Diskriminācija turpinās.
Bet vīzija dzīvo, tās dēļ mēs strādājam, cenšamies un ļaujamies sapņiem. Un līdz 2015.gadam mums vēl ir nedaudz laika turpināt virzīties – uz veselību, uz informētību, uz rīcību un uz mīlestību. Tāpēc aicinām parūpēties par sevi, saviem tuviniekiem, mīļotajiem, draugiem, kolēģiem un paziņām!:

pārbaudies pats uz HIV un iedrošini citus!
piekop drošu seksu! (lieto prezervatīvu un lieto tos pareizi)
ņem vērā, ka laicīgi diagnosticējot HIV, var nodzīvot ilgu un relatīvi veselīgu mūžu;
zini, ka HIV pozitīvs cilvēks neapdraud tevi un tavus līdzcilvēkus (vīrusu NEVAR iegūt sadzīves kontaktu ceļā!);
atceries - cilvēkam, kas inficējies ar šo vīrusu, ir ļoti nepieciešams Tavs atbalsts, sapratne un pieņemšana. (Dzīvot patstāvīgās bailēs tikt izsmietam, atraidītam, nepieņemtam, izolētam, nesaprastam ir ļoti, ļoti grūti....)

Paldies, ja aizdomāsies par to!

*Statistikas dati iegūti SPKC mājas lapā

DSC 2856

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px