Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts) Ja vēlies skatīt šo ziņu lapu visā krāšņumā (pilnkrāsās, ar bildēm

       
dialogs logo
dialogs logo.cilvecinji

Mūsu motto: Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat! (T.Rūzvelts)

Ja vēlies skatīt šo ziņu lapu visā krāšņumā (pilnkrāsās, ar bildēm un logo), uzklikšķini uz „View this email on the web here.”, kas atrodams lapas pašās beigās.

tool

SSS - Sociālās Sfēras Speciālistiem

• Ar mūsu ilggadējā sadarbības partnera „GlaxoSmithKline Latvija” atbalstu esam izveidojuši grāmatu „Praktiskais padomnieks HIV testa konsultēšanā zema sliekšņa centros”. Šis materiāls ir vērtīgs ne tikai HIV profilakses punktu darbiniekiem, bet arī speciālistiem, kas strādā ar sociāli jūtīgām mērķa grupām un tiem, kas vēlas iegūt noderīgu informāciju, kā visefektīvāk komunicēt un veidot personisku kontaktu ar klientu. Grāmatas izsūtītas pa pastu uz visiem HIV profilakses punktiem (ja kāds nav saņēmis, dodiet ziņu!).
Materiāls ir pieejams mūsu mājas lapā (www.diacentrs.lv), bet pirmie pieci interesenti, kas sazināsies ar mums personīgi, varēs iegūt šīs grāmatas fizisko eksemplāru!

Sociālā darbinieka konsultācijas ir viens no pakalpojumiem, ko „DIA+LOGS” centrā iespējams saņemt kopš pašiem centra pirmsākumiem. Mūsu sociālie darbinieki ir pieredzējuši savas nozares speciālisti, kas labi izprot mērķa grupu vajadzības un problēmas. Konsultāciju laikā iespējams saņemt gan informāciju par sociālās palīdzības iespējām, gan noskaidrot kādi, ja vispār, sociālie labumi ir pieejami vai pienākas, gan uzzināt kur un kā saņemt citu speciālistu atbalstu un daudz ko citu. Centra speciālisti iedziļinās katra klienta individuālajā situācijā, lai kopīgi rastu optimālāko risinājumu sasāpējušiem jautājumiem. Šīs konsultācijas tiek sniegtas sadarbībā ar Rīgas Domes Labklājības departamentu un 2 no mūsu sociālo jautājumu konsultantiem ikdienā strādā RD LD Sociālajā dienestā, tātad mācēs jums konkrēti ieteikt, kur un pie kāda speciālista vērsties sarežģītākos gadījumos.
Ja domā, ka varam Tev palīdzēt, nāc! Ņem vērā, pie mums nav rindu, toties ir draudzīga un pretimnākoša atmosfēra, un kā lielais bonuss - speciālists varēs veltīt jums vairāk laika un iedziļināties visās jautājuma niansēs.

home

@ „DIA+LOGS”

• Jaukais un sirsnīgais svētku laiks tuvojas! Lai pabūtu kopā, lai veltītu viens otram laiku, labu vārdu un siltu skatienu, 27.decembrī „DIA+LOGS” centra apmeklētājiem un darbiniekiem notiks „eglīte”. Ziemas svētku rūķis - pasākuma galvenais organizētājs - sola gan gardu mielošanos, gan interesantas rotaļas, gan nelielas pārsteiguma dāvaniņas. Ja arī Tu vēlies pievienoties mūsu pulkam, būsi mīļi gaidīts, tikai, lūdzu, piesaki savu ierašanos savlaicīgi, piezvanot pa tālruni: 67243101.

• Pirms neilga laika noslēdzās centrā „DIA+LOGS” veiktais pētījums, lai noskaidrotu klientu apmierinātību ar mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem. Aptaujā piedalījās 88 respondenti. No iegūtajiem datiem varam secināt, ka šobrīd visvairāk izmantotie pakalpojumi ir šļirču maiņa un HIV testi (aptuveni 80% no visiem). Tiem seko mobilā busa izbraukumi un mūsu speciālistu (sociālo darbinieku, psihologu utt.) konsultācijas. Aptuveni 95% ir vai nu ļoti apmierināt vai apmierināti ar centra sniegto pakalpojumu kvalitāti. Lielākais vairums respondentu uzskata, ka piedāvāto pakalpojumu klāsts ir visaptverošs un pietiekams. Tomēr tika izteikti arī daži ieteikumi kā, piemēram, nodrošināt jurista un narkologa pakalpojumus, regulāras ēdienreizes, kā arī paildzināt darba laiku.
Bet tādi komentāri kā: „Paldies par to darbu, ko Jūs darāt - tas ir kaut kas tik GRANDIOZS! :)” neizsakāmi silda sirdi un uztur pārliecību, ka kādam esam ļoti, ļoti vajadzīgi....

• Esam lepni, ka mūsu biedrības vadītāja Ruta Kaupe jau vairākkārtēji ir izraudzīta pārstāvēt Latviju Eiropas HIV nevalstisko organizāciju (NVO) ekspertu neformālo konsultāciju grupā „Pilsoniskās sabiedrības forums” (Civil society forum CSF) Eiropas līmeņa sanākšanās (DG Sanco). Arī šī mēneša 9.un 10.datumā Ruta dosies uz Luksemburgu, lai, izmantojot zināšanas un pieredzi, kas iegūtas vairāk kā 10 gadus strādājot HIV/AIDS jomā, līdzdarbotos ES Politikas veidošanā: pilsoniskās sabiedrības un HIV skarto kopienas grupu aizstāvniecības darbā, jauno Eiropas Komisijas dokumentu izstrādē, sadarbības projektu veicināšanā, esošās situācijas „sāpīgo” jautājumu aktualizēšanā.
Tūlīt pēc CSF nevalstisko darba sanāksmes, 10. un 11.decembrī darbu turpina visu ES valstu Veselības ministriju pārstāvju sanāksme (Think Tank), kur HIV/AIDS jautājumi tiek izvērtēti un lēmumi pieņemti valstu ministriju līmenī. Latviju šajā svarīgajā darba grupā pārstāv Jana Feldmane (VM Vides veselības nodaļas vadītāja, Sabiedrības veselības departaments).

world

CITVIET

• Vai kāds no Jums zina, ko atzīmē 17.decembrī? Nē? Tas nekas – to, ka šis datums ir noteikts kā starptautiska diena, lai pārtrauktu vardarbību pret komercseksa darbiniekiem (International Day to End Violence against Sex Workers), ir dzirdējis reti kurš. Un varbūt ne vienmēr ir tik būtiski atcerēties visus atzīmējamos datumus, cik paturēt prātā šo dienu galveno domu, uzsvaru un būtību. Dotajā gadījumā, iemesls 17.decembra kā dienas, lai pārtrauktu vardarbību pret komercseksā iesaistītajiem, rodams vēlmē pievērst uzmanību noziegumiem (fizisku izrēķināšanos, ņirgāšanos, izvarošanu un nogalināšanu), kas visā pasaulē tiek veikti pret seksa pakalpojumu sniedzējiem, mazināt diskrimināciju un stigmatizāciju, kā arī veicināt seksa darbinieku drošību un sociālo aizsargātību. Prostitūcija tiek dēvēta par senāko arodu pasaulē, kura sīkstā eksistence balstās uz vienkāršu ekonomikas principu – ir pieprasījums, ir piedāvājums. Tāpēc izturēties cieņpilni pret cilvēkiem, kas ir iesaistījušies šajā biznesā, (līdzīgi kā pret jebkuras citas profesijas pārstāvjiem) būtu tikai un vienīgi pašsaprotami. Ja vēlies uzzināt ko vairāk, ieskaties šeit.

• Par seksa pakalpojumu sniegšanā iesaistīto personu aizstāvniecību un apvienošanu Eiropā koordinējošo lomu ir uzņēmies Seksa darbinieku aizstāvniecības tīkls (Sex workers advocacy network SWAN), kas ir daļa no Pasaules tīkla un kur arī biedrība DIA+LOGS ir iesaistījusies kā Latviju pārstāvoša organizācija. Ja ir interese uzzināt vairāk par SWAN aktivitātēm, vērsieties pie mums, un mēs jūs sakontaktēsim ar tīkla koordinatoriem Budapeštā.

DSC 2856

materiālu sagatavoja - Lelde Zēna

1px